Atrakcje Wisełka

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
    • –  Molo i Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach
    • – Zagroda pokazowa żubrów w Międzyzdrojach
    • – Klif Gosań pomiędzy Wisełką i Międzyzdrojami
    • – Grodzisko w Lubinie

Wisełka – atrakcje turystyczne

Wisełka to niewielka miejscowość oddalona o ok. 10 km od Międzyzdrojów. To doskonała alternatywa dla zatłoczonych kurortów. Atrakcje Wisełka posiada głównie dla osób ceniących sobie kontakt z przyrodą. To wymarzone miejsce na wakacje z dziećmi, znajdą Państwo napewno place zabaw dla dzieci. Do plaży prowadzi urokliwy las, który stanowi idealne miejsce do spacerów, czy wycieczek rowerowych. Okoliczne wydmy tworzą nadmorski klimat.

Poza plażą, co warto zobaczyć w Wisełce?

W południowej części wsi znajduje się jezioro. Obok czynna jest wypożyczalnia żaglówek i łodzi. Jako urozmaicenie lub w przypadku braku pogody warto wybrać się do pobliskich Międzyzdrojów. Znajduje się tam Bałtycki Park Miniatur, gdzie można zwiedzić miniatury zabytków oraz latarni morskich. A ostatnimi czasy znajduje się tam również największa na pomorzu makieta kolejki.

atrakcje wisełkabałtycki park miniatur - latarniaTo miejsce, gdzie w pigułce można zwiedzić całe wybrzeże. To niezwykle wartościowa wyprawa zwłaszcza dla najmłodszych. W Parku Miniatur można poznać wszystkie państwa położona wzdłuż brzegu oraz ich zabytki. Zielona szkoła Wisełka zawsze dowozi tam swoich uczniów. Walory edukacyjne doceniają również wychowawcy z kolonia Wisełka. Zgromadzone w Międzyzdrojach miniatury rozwijają wyobraźnie dzieci, a przekazane informacje zapadają w pamięć najmłodszym. Turyści indywidualni zawsze mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów i zrobić sobie edukacyjną wycieczkę do Bałtyckiego Parku Miniatur.