Atrakcje Rewal

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
    • – Aleja Zakochanych i Aleja Róż w Rewalu
    • – Latarnia morska w Niechorzu
    • – Nadmorska Kolej Wąskotorowa ( w Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć makietę miniaturowych kolejek na powierzchni 200 m2)
    • – Bagno Pogorzelickie

Ciekawe atrakcje turystyczne Rewal

Rewal to znana i lubiana miejscowość wypoczynkowa, która jest uważana za taką, którą warto ją odwiedzić. Tutejsza rozległa plaża pozwala w pełni korzystać z nadmorskiego klimatu. Jest tu również dużo przestrzeni do uprawiania sportu. Bardzo dobrze czuja się tu rodziny z dziećmi, gdyż są kolorowe i ciekawie przemyślane place zabaw dla dzieci. Turyści odwiedzający Rewal bardzo chętnie spacerują Aleją Zakochanych i Aleją Róż. Obsadzone kwiatami aleje oraz estetyczne rzeźby tworzą niezwykłą atmosferę sprzyjającą relaksującym przechadzkom. Atrakcje Rewal posiada również związane z koleją wąskotorową. Wizyta na dworcu i podróż kolejką, to obowiązkowe punkty każdej wycieczka szkolna Rewal oraz kolonii.

kolejkaDodatkowo warto wspomnieć, że miniatura kolejki znajduje się w Bałtyckim Parku Miniatur w Międzyzdrojach, który warto odwiedzić, gdyż odległość nie jest aż tak duża. Makieta miniaturowych kolejek zajmuje 200 m2, co czyni ją największą miniaturą kolejki na pomorzu! To zwykle najpopularniejszy eksponat wśród uczniów zielona szkoła Rewal odwiedzających park miniatur. Na terenie parku znajduje się również mnóstwo miniaturowych zabytków z krajów nadbałtyckich, czyli warto odwiedzić to miejsce.

W ramach urozmaicenia pobytu w Rewalu można wybrać się do pobliskiego Niechorza i podziwiać tamtejsza latarnię morską. Miłośnicy przyrody znajdą coś dla siebie wybierając się nad jezioro Konarzewo, czyli tzw. Bagno Pogorzelickie. Powstało ono z wytopiska po bryle lodu i obecnie jest miejscem objętym programem Natura 2000. To miejsce, gdzie można spotkać rzadkie gatunki ptaków. Zatem, gdy po kilku dniach pobytu w Rewalu leżakowanie na plaży się stanie nudne watro zwiedzić to cudowne miejsce oraz okoliczne atrakcje.

makieta kolejki park miniaturZamek w Schwerinieminiatury latarni morskichkolonie park miniaturLatarnia w Świnoujściu