Atrakcje Pustkowo

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
    • – Park Przyjaciół Pustkowa
    • – Ulica Grunwaldzka w Pobierowie (okoliczna atrakcja)
    • – Platforma Widokowa w Trzęsaczu
    • – Ruiny kościoła W Trzęsaczu ( w Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć miniaturową rekonstrukcję Kościoła w Trzęsaczu)

Pustkowo atrakcje turystyczne

Pustkowo to niewielka nadmorska wieś w województwie zachodniopomorskim. Od lat jest gwarancją spokojnego wypoczynku, czym wyróżnia się na tle innych kurortów nad Bałtykiem. Pustkowo posiada piaszczystą i czystą plażę, gdzie nawet w sezonie nie trzeba walczyć o miejsce. Główna atrakcje Pustkowo to otaczająca natura. Aby wydobyć te walory powstał Park Przyjaciół Pustkowa, gdzie można wypoczywać w otoczeniu pięknych roślin. Znajduje się tam coś co również warto zobaczyć, a mianowicie Bałtycki Krzyż Nadziei, czyli kopia tego ustawionego na Giewoncie w Tatrach. Wszystkie konstrukcje są podświetlone, co tworzy niezwykły efekt zwłaszcza wieczorem. Z tych walorów korzystają uczniowie zielona szkoła Pustkowo, jak również odwiedzające to miejsce kolonie, którzy korzystają z przestrzeni i organizują zawody sportowe. Dla dzieci przygotowane są place zabaw na terenie miejscowości.

Pobliskie atrakcje które warto zwiedzić

pustkowo pobliskie atrakcjePoza tym organizowane są również wycieczki szkolne z Pustkowa do Bałtyckiego Parku Miniatur w Międzyzdrojach. Skąd dzieciaki zawsze przywożą ciekawe opowieści towarzyszące podziwianiu miniatur. Można tam zobaczyć dużo nadmorskich zabytków z wielu krajów. Na wycieczkę rowerową warto się wybrać do Trzęsacza, gdzie „na żywo” można obejrzeć ruiny kościoła. Natomiast w Bałtyckim Parku Miniatur dostępna jest rekonstrukcja tej budowli. Kolejnym punktem na szlaku rowerowym jest platforma widokowa w Trzęsaczu, co również warto zwiedzić. Można tam podziwiać niezwykłe nadmorskie krajobrazy.