Atrakcje Pogorzelica

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
    • – Aleja Zakochanych i Aleja Róż w Rewalu
    • – Latarnia morska w Niechorzu
    • – Nadmorska Kolej Wąskotorowa ( w Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć makietę miniaturowych kolejek na powierzchni 200 m2, co jest nie lada atrakcją dla dzieci)
    • – Bagno Pogorzelickie

Atrakcje Pogorzelicy

Pogorzelica to spokojna wieś nad Morzem Bałtyckim. Każdego roku przyciąga turystów chcących odpocząć i zrelaksować się z dala od gwaru dużych kurortów. Charakterystyczne wydmy oraz las sosnowy tworzą nadmorski klimat idealny do wypoczynku, co tworzy główna atrakcje Pogorzelica. Chętnie przybywają tu rodziny z dziećmi, są place zabaw, często organizowane są również kolonie i zielone szkoły do  Pogorzelicy. Miejscowość przyciąga osoby ceniące sobie wypoczynek na świeżym powietrzu, a także fanów fotografowania zwierząt. Nad jeziorem Konarzewo czyli Bagnem Pogorzelickim znajduje się rezerwat ptaków.

Pobliskie atrakcje turystyczne

Z Pogorzelicy łatwo dostać się do Rewala, gdzie można pospacerować po popularnej Alei Róż i Alei Zakochanych wśród przepięknych kwiatów i rzeźb. Co warto odwiedzić i zwiedzić: latarnię morską w Niechorzu, jedną z najbardziej charakterystycznych na wybrzeżu. Niezapomnianych wrażeń dostarczy turystom zapewne podróż nadmorską koleją wąskotorową. Na jej trasie znajduje się wiele atrakcji. Taka przejażdżka, to niebywała przygoda zwłaszcza dla najmłodszych turystów. Każda wycieczka szkolna Pogorzelica, a także kolonie letnie dla dzieci przebywają część podróży kolejką. Dzieci mogą zobaczyć niezwykłą makietę miniaturowych kolejek, którą przygotował Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach. Jest to bez wątpienia coś co warto zwiedzić i zobaczyć, gdyż ekspozycja zajmuje 200m2 i jest zawsze obiektem dużego zainteresowania dzieci jak i rodziców. Na terenie parku podziwiać można także miniatury zabytków, latarni oraz zamków i kościołów.

miniaturowe kolejkiatrakcje pogorzelicy i okolicpark miniatur obok niechorzewycieczka szkolnaminiatury latarni morskich