Atrakcje Pobierowo

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
    • – Ulica Grunwaldzka w Pobierowie
    • – Park Przyjaciół Pustkowa (atrakcja okolicy)
    • – Platforma Widokowa w Trzęsaczu (pobliska atrakcja)
    • – Ruiny kościoła W Trzęsaczu ( w Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć miniaturową rekonstrukcję Kościoła w Trzęsaczu)

Pobierowo – atrakcja turystyczna

Pobierowo to niewielka miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim. Co roku odwiedza ją spora ilość turystów, którzy pragną spędzić wczasy bez tłumów. Centrum Pobierowa stanowi ulica Grunwaldzka. Tam znajdują się restauracje, ogródki piwne i dyskoteki. To miejsce, gdzie wieczorami najwięcej się dzieje. Atrakcje Pobierowo co roku stara się urozmaicać turystom. Obok głównego zejścia na plażę organizowane są imprezy plenerowe, które przyciągają wielu wczasowiczów. Są również place zabaw dla dzieci na terenie całej miejscowości oraz w poszczególnych ośrodkach wczasowych.

Z myślą o zielona szkoła Pobierowo w czasie tego typu imprez jest bardzo dużo atrakcji dla dzieci. Organizatorzy zielonych szkół pragną także zapewnić edukacyjne zaplecze swoim uczniom. W tym celu często zabierają grupy do Bałtyckiego Parku Miniatur w Międzyzdrojach. Można tam obejrzeć miniaturę Morza Bałtyckiego oraz posłuchać opowieści przewodnika o najważniejszych zabytkach tego obszaru. Wrażenie na uczestnikach wycieczka szkolna Pobierowo, bądź kolonie robi zwykle miniatura Daru Pomorza i Mostu nad Sundem. Choć wszystkie miniatury wyglądają imponująco.

Goszcząc w Pobierowie warto udać się do pobliskiego Parku Przyjaciół Pustkowa, aby podziwiać kostkę w kształcie układu słonecznego. Niezwykłe podświetlenie tworzy niezapomniany widok zwłaszcza wieczorem. Miłośnicy fotografii powinni się udać do platformy widokowej w Trzęsaczu. Widoki są niepowtarzalne, dlatego na platformę przybywa bardzo wielu turystów. Godne uwagi są również ruiny kościoła w Trzęsaczu, zwłaszcza że miniaturę tego zabytku można podziwiać w Bałtyckim Parku Miniatur (wybrane foto poniżej), który również warto zwiedzić i zobaczyć jako atrakcja turystyczna.

miniaturowe kolejkiatrakcje w pobierowokolonie w pobierowieminiaturki w parkuminiaturowe budowle