Atrakcje Mrzeżyno

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
    • – Port w Mrzeżynie (w Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć miniaturę żaglowca Dar Pomorza)
    • – Jezioro Resko Przymorskie w Dźwirzynie
    • – latarnia morska w Kołobrzegu
    • – molo w Kołobrzegu

Atrakcje Mrzeżyna i okolic

atrakcje mrzeżyna i okolicMrzeżyno to urokliwa nadmorska miejscowość, co roku przyciągająca turystów pragnących wypocząć. Tutejsza plaża jest czysta i piaszczysta, z dużą ilością atrakcji dla dzieci ( również place zabaw), nie tylko dla tych które przyjeżdżają tu na kolonie. Charakterystycznym punktem, który warto zobaczyć i zwiedzić,  jest port u ujścia rzeki Regi. Można tu podziwiać kolorowe kutry oraz wypłynąć w rejs wycieczkowy. Obok portu funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu pływającego. Zatem atrakcje turystyczne Mrzeżyno posiada bardzo ciekawe.

Warto wybrać się do pobliskiego Dźwirzyna, nad Jezioro Resko. To wymarzone i przystosowane miejsce do wszelkich rekreacji wodnych. Miłośnicy windsurfingu bardzo lubią tu przybywać ze względu na wiatr wiejący od strony morza, który tworzy idealne warunki do uprawiania tego sportu.

Z Mrzeżyna blisko również do Kołobrzegu, gdzie zielona szkoła Mrzeżyno bądź kolonia, często organizuje wycieczki. Dzieciaki chętnie odwiedzają molo, gdzie w sezonie organizowane jest wiele wydarzeń kulturalnych. Pełno tam również atrakcji dla najmłodszych. Znajdują się tu przecudowne place zabaw. Doskonały punkt widokowy stanowi natomiast kołobrzeska latarnia morska.  Panorama nadmorskich pejzaży co roku przyciąga wielu turystów.

atrakcje dla dzieciWycieczka szkolna Mrzeżyno za swój cel obiera również Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach. To niezwykłe miejsce gdzie można podziwiać interesujące zabytki w postaci makiet najbardziej interesujących obiektów obszaru morza bałtyckiego. Między innymi można tam podziwiać miniaturę żaglowca Dar Pomorza, która przyciąga do parku miłośników statków. Zwiedzanie z przewodnikiem to bardzo przyjemna lekcja historii. Dlatego Bałtycki Park Miniatur przyciąga odwiedzających z całego kraju.