Atrakcje Międzywodzie

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach (w Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć miniaturę Morza Bałtyckiego)
    • – Plaża nad Zalewem Kamieńskim w Międzywodziu
    • – Most zwodzony w Dziwnowie
    • – Port rybacki w Dziwnowie
    • – Jezioro Wrzosowskie w Dziwnówku

Atrakcje turystyczne w Międzywodzie

Międzywodzie to miejscowość wypoczynkowa położona nad Bałtykiem. Co roku odwiedzają ją turyści pragnący wypocząć z dala od zgiełku przepełnionych nadmorskich kurortów. Piaszczysta i szeroka plaża zaprasza do korzystania z uroków lata. Atrakcje Międzywodzie, to przede wszystkim spokojny wypoczynek i rekreacja. Dlatego tak chętnie przyjeżdżają tu rodziny, aby spędzić wczasy z dziećmi Międzywodzie. Na okolicznych wydmach funkcjonuje taras widokowy i restauracja, gdzie można w miłej atmosferze podziwiać krajobrazy. Ponadto na terenie wsi działa przystań jachtowa, gdzie można wypożyczyć sprzęt do pływania, a także są place zabaw dla dzieci.
Położenie Międzywodzia sprzyja wycieczkom, gdyż tutaj wiadomo co warto zwiedzić i zobaczyć. Dzieci najchętniej wybierają trasę do Bałtyckiego Parku Miniatur w Międzyzdrojach.

wycieczka szkolna

Bałtycki Park MiniaturMiędzywodzie atrakcjeminiatura kolejki elektrycznej Ekspozycja umożliwia wędrówkę wzdłuż brzegu Bałtyku, przekraczając wszystkie państwa tam zlokalizowane oraz ich najciekawsze zabytki. Walory poznawcze parku są doceniane przez wychowawców zielona szkoła Międzywodzie. Obecny jest tam zawsze każdy nowy turnus uczniów. Stałymi bywalcami są również dzieci i młodzież z kolonie Międzywodzie. Wszystko za sprawą cennych informacji podanych w przystępnej formie. Szlak z Międzywodzia do Międzyzdrojów to ok.20 km. Bez problemu można pokonać tę trasę samochodem czy autobusem. Fanom aktywnego wypoczynku polecamy skorzystanie z wypożyczalni rowerów. Na nieco krótszy dystans można wybrać się do oddalonego o ok. 5 km Dziwnowa. Na turystów czeka tam stalowy most zwodzony a także port rybacki. Jest to również okazja do podziwiania przybywających tam jachtów.