Atrakcje Łukęcin

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach (w Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć miniaturę Morza Bałtyckiego)
    • – Plaża nad Zalewem Kamieńskim w Międzywodziu
    • – Most zwodzony w Dziwnowie
    • – Port rybacki w Dziwnowie
    • – Jezioro Wrzosowskie w Dziwnówku

Atrakcje turystyczne Łukęcin

Łukęcin to malownicze miejsce położone nad Bałtykiem. Od lat cieszy się sympatią wielu turystów wybierających nieco spokojniejszą okolicę. Można tam wypocząć na piaszczystej i dość szerokiej plaży bez tłumów. Wydzielone jest również strzeżone kąpielisko. Atrakcje Łukęcin są związane z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. To doskonałe miejsce aby wypocząć i zrelaksować się. Chętnie przyjeżdżają tu turyści na wczasy z dziećmi, gdyż wiedzą co można zobaczyć i zwiedzić w okolicy. Poza atrakcjami w samym Łukęcinie są również place zabaw dla dzieci.

Pobliskie atrakcje

Bałtycki park miniatur - międzyzdrojeKiedy pogoda nie dopisze lub zapragną Państwo wybrać się na wycieczkę polecamy trasę do Międzyzdrojów. Wśród wielu atrakcji jakie proponuje kurort warto odwiedzić Bałtycki Park Miniatur. Można tam zobaczyć miniaturowe wybrzeże Bałtyku oraz najciekawsze zabytki państw tam usytuowanych. Wszystko w asyście przewodnika, który przybliży historię prezentowanych obiektów. To niezwykle cenione miejsce przez zielona szkoła Łukęcin, każdy turnus zawsze chętnie zwiedza Bałtycki Park Miniatur.

Licznie przybywają tam również wycieczki szkolne do Łukęcina. Walory edukacyjne są bardzo istotne nawet podczas wakacyjnych podróży. Goszcząc w Łukęcinie można wybrać się również do pobliskiego Dziwnowa i zobaczyć jak działa most zwodzony. W okresie wakacyjnym jest uruchamiany w godziny nieparzyste. To niepowtarzalna okazja aby podziwiać taki rodzaj konstrukcji. Dla amatorów wędkowania i sportów wodnych polecamy wyprawę nad Jezioro Wrzosowskie w Dziwnówku.

atrakcje turystyczne w Dziwnówkuminiatura w Bałtyckim parku Miniaturzabytki - miniaturyminiaturowe budynkiminiaturowe kolejki elektryczne