Atrakcje Dźwirzyno

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
    • – Port w Mrzeżynie (w Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć miniaturę żaglowca Dar Pomorza)
    • – Jezioro Resko Przymorskie w Dźwirzynie
    • – latarnia morska w Kołobrzegu
    • – molo w Kołobrzegu

Turystyczne atrakcje w Dźwirzynie i okolicy

Dźwirzyno to niewielka wieś leżąca niedaleko Kołobrzegu. Cieszy się popularnością wśród turystów wolących spokojniejsze miejscowości. Lubią tu wypoczywać rodziny z dziećmi . Atrakcje Dźwirzyno przygotowuje również z myślą o najmłodszych, tworząc niezwykłe place zabaw dla dzieci na terenie miasta.

morze Bałtyckie miniaturaPoza plażą i kąpieliskiem znajduje się tam Jezioro Resko. To miejsce przystosowane do uprawiania sportów wodnych. Istnieje możliwość wypożyczenia łódek, kajaków czy rowerków wodnych. Jezioro Resko jest również popularne wśród uprawiających windsurfing, ze względu na wiatr od morza, który tworzy dogodne warunki do tego sportu. Odwiedzają to miejsce także miłośnicy ptaków, jest to naturalne siedlisko wielu rzadkich gatunków. Jezioro okala również trasa rowerowa o długości 52 km. Zatem turyści spragnieni rekreacji nie mogą się tam nudzić.

Dodatkowo warto wybrać się do pobliskiego portu w Mrzeżynie, skąd odpływają statki wycieczkowe, często zabierają grupy z koloni oraz zielonej szkoły w Dźwirzynie.Wieloma atrakcjami kusi również Kołobrzeg, gdzie na molo w sezonie odbywa się wiele imprez. Natomiast latarnia morska w Kołobrzegu i jej taras widokowy dostarczy niezapomnianych obrazów nadmorskich krajobrazów.

miniatura w parku w MiędzyzdrojachIdealnym miejscem na wycieczkę jest także Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach, który naprawdę warto zwiedzić i zobaczyć znajdujące się w nim miniaturowe zabytki. To miejsce cieszące się dużą popularnością wśród turystów przybywających nad Bałtyk. W swoich zbiorach park posiada miniatury zabytków wybrzeża, między innymi żaglowiec Dar Pomorza. Po parku oprowadzają wykwalifikowani przewodnicy, którzy w przystępny sposób przybliżają historię zabytków państw nadbałtyckich. Z tego względu bardzo chętnie przyjeżdżają tam uczestnicy wycieczka szkolna Dźwirzyno, a także kolonie lubią odwiedzać to miejsce, gdyż wiedzą co warto zwiedzić i zobaczyć.