Atrakcje Trzęsacz

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
    • – Ulica Grunwaldzka w Pobierowie
    • – Park Przyjaciół Pustkowa
    • – Platforma Widokowa w Trzęsaczu
    • – Ruiny kościoła W Trzęsaczu ( w Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć miniaturową rekonstrukcję Kościoła w Trzęsaczu)

Trzęsacz atrakcje turystyczne

Trzęsacz to niewielka wieś położona nad Bałtykiem. Ze względu na swój kameralny klimat, co roku w okresie wakacyjnym odwiedza ją wielu podróżnych korzystających z kąpieliska i plaży. Przepiękne widoki i przyjaźni mieszkańcy są gwarancja udanego wypoczynku. Atrakcje Trzęsacz to przede wszystkim warto zobaczyć i zwiedzić: zabytki – ruiny gotyckiego kościoła z przełomu XIV/XV wieku. Pozostałości po budowli można podziwiać na klifie. Co ciekawe rekonstrukcję tej budowli przeprowadził Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach. Można tam zobaczyć jak wyglądał kościół w latach swej świetności. Ta miniatura cieszy się dużą popularnością wśród gości parku.

ruiny kościoła w trzęsaczu

Ze względu na te oraz inne interesujące eksponaty Bałtycki Park Miniatur jest chętnie odwiedzany przez wycieczka szkolna Trzęsacz oraz kolonie dla dzieci. Walory edukacyjne parku są doceniane przez wielu pedagogów. W okresie wakacyjnym, to również popularny szlak dla zielona szkoła Trzęsacz. Uczniowie chętnie porównują miniaturę z ruinami, które pozostały , a najmłodsze dzieci korzystają z placu zabaw. Opowieści przewodnika, to bardzo przydatna lekcja historii. Goszcząc w Trzęsaczu warto się również wybrać na platformę widokową. Ze względu na przepiękne krajobrazy, miejsce to chętnie odwiedzają fani fotografii. W ramach zwiedzania okolicy polecamy wypad do pobliskiego Pobierowa na ulicę Grunwaldzką, gdzie znajduje się wiele restauracji i kawiarni. Natomiast w Pustkowie warto odwiedzić Park Przyjaciół Pustkowa, gdzie znajduje się Bałtycki Krzyż Nadziei.