Atrakcje Świnoujście

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
    • – Latarnia morska Świnoujście (w Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć miniaturę Latarni Świnoujście)
    • – Promenada nadmorska
    • – Stawa Młyny
    • – Park Zdrojowy

Atrakcje turystyczne Świnoujścia

Świnoujście to popularny nadmorski kurort. Miasto położone jest na 44 wyspach, z czego 3 są zamieszkałe. Atrakcje Świnoujście posiada liczne, to nie tylko zabytki – co każdego roku potwierdzają przybywający podróżni. Najpopularniejszym miejscem jest Promenada Nadmorska, gdzie można podziwiać piękny Bałtyk.

latarnia Śwonoujście miniaturaJednak znakiem charakterystycznym miasta jest Stawa Młyny, czyli znak nawigacyjny w kształcie wiatraka. Zdjęcie z nim posiada każdy, kto przyjechał na kolonie Świnoujście czy urlop. Warto także zwrócić uwagę na Latarnię Morską, która jest jedną z najwyższych w Europie. Jej miniaturę można obejrzeć w Bałtyckim Parku Miniatur w Międzyzdrojach, gdzie warto się wybrać jeśli nie dopisuje pogoda.

To sprawdzony pomysł na interesującą wycieczkę zarówno dla dorosłych i dzieci, a także na kolonie w Świnoujściu.  Zebrane tam miniatury są tak uporządkowane, aby tworzyły spacer wzdłuż brzegu morza. Odwiedzający mogą prześledzić wszystkie państwa ulokowane na linii brzegowej. To ciekawy sposób na przekazanie wiedzy, zwłaszcza najmłodszym. Z związku z tym zielona szkoła Kołobrzeg odwiedza park miniatur z każdym nowym turnusem uczniów. Ponadto dla najmłodszych w samym Świnoujściu ma ciekawe place zabaw dla dzieci, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Żuraw GdańskiW Świnoujściu często organizowane są imprezy informacyjne pod hasłem: Świnoujście co warto zwiedzić? Gdzie turyści mogą dowiedzieć się o wielu ciekawych miejscach dostosowanych do różnych potrzeb przybywających. Znaleźć tam można zawsze aktualny harmonogram imprez oraz pomysły na wycieczki. Dla osób lubiących wypoczynek wśród nadmorskiej przyrody polecamy Park Zdrojowy na wyspie Uznam.