Atrakcje Międzyzdroje

    • – Bałtycki Park Miniatur
    • –  Molo i Aleja Gwiazd
    • – Zagroda pokazowa żubrów
    • – Klif Gosań
    • – Grodzisko w Lubinie

Atrakcje turystyczne w Międzyzdrojach

Bałtycki park Miniatur Międzyzdoje

Międzyzdroje to jedno z najpopularniejszych miejsc nad morzem wybieranych przez wczasowiczów. Głównie przez liczne atrakcje turystyczne Międzyzdroje oraz zabytki, które są gwarancją udanych wakacji. Dodatkową zaletą jest status uzdrowiska, przyciągający zwolenników pobytu w sanatorium. Miejsca charakterystyczne to Molo i Aleja Gwiazd, gdzie zawsze można spotkać tłumy turystów podziwiających odciski dłoni sławnych ludzi. W czasie urządzanego co roku Festiwalu Gwiazd można spotkać wiele znanych osób.

Atrakcje turystyczne dla dzieci

Międzyzdroje przygotowały bardzo różnorodne atrakcje dla dzieci,  nie tylko place zabaw. Warto zwiedzić Bałtycki Park Miniatur, gdzie można odbyć spacer wzdłuż miniaturowego wybrzeża Bałtyku. Wraz z wykwalifikowanym przewodnikiem można przemierzyć granice wszystkich państw leżących nad Bałtykiem oraz podziwiać miniatury zabytków.

Wycieczka szkolna do Międzyzdrojów

Miniatura zamku - atrakcje dla dzieci w MiędzyzdrojachWycieczka szkolna do Międzyzdroje zawsze rozpoczyna tutaj swoją podróż. Dzieci są zachwycone zwłaszcza miniaturową kolejką i latarniami morskimi. Z tych właśnie względów zielona szkoła Międzyzdroje, a także każda kolonia z dziećmi zawsze przybywa z każdą nową grupą. Pobyt  w Parku Miniatur ma edukacyjny charakter, jednak w przystępnej i ciekawej dla najmłodszych formie.

Turyści ceniący sobie obcowanie z naturą obowiązkowo powinni odwiedzić Woliński Park Narodowy, a w nim Zagrodę Pokazową Żubrów. Niezwykłe zwierzęta zachwycą każdego miłośnika przyrody. Na terenie parku znajduje się również punkt widokowy na klifie Gosań, skąd można podziwiać atrakcje Międzyzdrojów.

Chcącym zapoznać się bliżej z historią regionu warto polecić Grodzisko w Lubinie. To pozostałość po wczesnośredniowiecznym grodzie. Bardzo często organizowane są tam imprezy o charakterze historycznym. W związku z tym zielona szkoła Międzyzdroje zabiera również tam swoich uczestników aby urozmaicić im pobyt. Na miejscu można skorzystać z punktu widokowego i zrobić piękne zdjęcia pamiątkowe.