Atrakcje Kołobrzeg

    • – Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
    • – Port w Mrzeżynie (w Bałtyckim Parku Miniatur można zobaczyć miniaturę żaglowca Dar Pomorza)
    • – Jezioro Resko Przymorskie w Dźwirzynie
    • – latarnia morska w Kołobrzegu
    • – molo w Kołobrzegu

Atrakcje turystyczne Kołobrzeg

Atrakcje turystyczne kołobrzeg - park miniaturKołobrzeg, to miasto cieszące się niesłabnącym gronem odwiedzających go turystów. Atrakcje Kołobrzeg proponuje bardzo interesujące. Nadmorska miejscowość posiada molo oraz latarnię morską, gdzie w pierwszej kolejności udają się turyści, czy dzieci przyjeżdżające na kolonie Kołobrzeg. Najmłodsi turyści bardzo często robią sobie wycieczkę do pobliskich Międzyzdrojów, aby zobaczyć Bałtycki Park Miniatur i zobaczyć tamtejsze małe zabytki. Tylko tam mają możliwość odbycia podróży dookoła Bałtyku i państw tam leżących. Miniatury są tak uszeregowane, że pozwalają na zapoznanie się z atrakcjami całego wybrzeża z największymi zabytkami.

Po takim rozeznaniu dzieciaki decydują, gdzie chcą się udać na wycieczkę. Zielona szkoła Kołobrzeg i jej uczestnicy to stali bywalcy Parku Miniatur. Niezwykle rozwijające wyobraźnię eksponaty oraz edukacyjne walory parku przyciągają opiekunów z okolicznych zielonych szkół czy kolonii. Na terenie parku jest również place zabaw dla dzieci, który cieszy się popularnością wśród najmłodszych.

miniatury latarni morskichGoszcząc w Kołobrzegu warto zwiedzić Port w Mrzeżynie (miniatura żaglowca Dar Pomorza, do obejrzenia w Bałtyckim Parku Miniatur). Atrakcje Kołobrzeg posiada również związane z piękną przyrodą. Polecamy Jezioro Resko Przymorskie w Dźwirzynie. Idealne miejsce na spacer, czy wycieczkę rowerową.